Turkyouth yeniden doğuyor.

7 yıl önce kurduğumuz Turkyouth.com adresini dergimizin adını değiştirdiğimizden beri kullanmıyorduk.  Türk E-Dergi’nin markalaşma ve tanınma çalışmalarına odanmıştık ki ilk ismimizi ve bu ismi alma amaçlarımızı unutmuştur. Derginin ilk yıllarında yazarlık yapmış bir arkadaşım bundan birkaç gün önce “Turkyouth” nasıl gidiyor diye sordu, kendisine izah ettim dergimizin adının değiştiğini çok şaşırdı, o zamanlar bu isim için ne kadar mücadele ettiğimizi biliyordu kendisi.

Neyse, bu görüşmeden sonra hemen işe koyuldum, benimle birlikte  İngilizce yazı yazabilecek en az 3-4 kişi aramaya başladım. Aynı gün içinde bilemiyorum editör karizması mı  🙂 yoksa bana duyulan güven mi ya da insanların kendilerini İngilizce ifade etme isteğimi var bilemiyorum ama 7 tane yazar arkadaşımla anlaşmaya vardık, yaz sıcakları bittikten sonra “Canı İstediği Zaman Çıkan” dergi kapsamında Turkyouth’u Eylül sonu Ekim başı gibi yayına sunacağız. Ben o tarihlerde (İnşallah) artık işinde gücünde biri olarak Turkyouth’u 5 sene Amerika’da kalmış değerli arkadaşım Berk Manisalı yönetecek.

Bu sabah kalkar kalmaz heycandan mı bilemiyorum, ben ilk makalemi yazıp hem yazarımız olacak ve hem de yazılarımızı redakte edecek mütercim tercümanı olan arkadaşımıza gönderdim. Kısaca ilk makale hazır. 😉

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.