Bugün Öğr. Gör. İlker Korkmaz’ın koordinatörlüğünde İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği İnternet Haftası kapsamında üstad  Arş. Gör Kaya Oğuz   “Linux” ve “Oyun Geliştiriciliği”  üzerine iki sunumuyla, Arş. Gör.  Murat Yatağan İntenet Güvenliği üzerine bendeniz de “İnternet ve Basın”  konumu sunumuyla bilgisayar formatörlerine sunum yapma şansı bulduk.

Sıcak ve eğitim düzeyi yüksek bireylere sunum yapmanın keyfinin bir başka olduğunu söyleyebilirim. Tek sorun daha önceki sunumlarımda olduğu gibi hız rekoru kıran birçok noktayı atlayan bir sunum yapmış olmam. Benim talihim midir bilemiyorum ama 2006 yılında yine İnternet Haftası kapsamında yaptığım iki sunumda da kısa sürede bitirmek durumda kalmıştım.

Durumumdan şikayetçi miyim ? Kimseye sitemim yok, ancak uzun bir zaman dilimi hazırlık aşaması ve okunan bir çok makaleyle yıllardır edinilen tecrübeyi  20 dakikada anlatmak zaten adil olmayan bir durum iken ( bu durum herkes için geçerli)  bu sürenin altına sığdırmak durumunda kalmak hiç adil bir durum değil.

1 saate yakın süredir hareket etmeyen seyircilerin sıkıntısı belliyken sunumu uzatmam da kendilerine adil değildi. Ki algı kalitesi düşmüşken bilgilerimi aktarmaya çalışmakta diğer bir durum.

Neyse ki kazasız belasız bir sunumu daha noktalamış bulunmaktayım. Günün hatırası olarak  çiçek ve plaket vererek bizi onore eden yetkililere de çok teşekkür ediyorum.

Çiçeğim yarın solacak ama aldığım deneyim gelecek yeni sunumlarımı yeşertecek 😀

Çiçeği de kardeşime getirip onu mutlu etme şansı bulduğumu da belirteyim.

–bitti.