Я-I-BEN

 

Ne inim, ne cinim  ben de sizler gibi Allah’ın bir kuluyum. Yüce yaratıcı’nın bana verdiği meziyetlerin sadece fark  edebildiklerimle birşeyler üretebiliyorum. Ürettikçe yeni meziyetlerimi keşfediyorum, her keşfettiğim meziyetimle de yeni projeler (şeyler) üretiyorum. Ve elimden geldiğimce meziyetlerimi başkalarına da aktarıyorum.

Neyim peki?

Öncelikle bir abiyim, kız kardeşim dışında birçok kişinin abisiyim. Bu benim değil kendilerinin bana lütuf ettiği bir ünvan. Asistanlık dönemimde pek çok öğrencim, hocam yerine abi demeyi tercih ediyordu, aslına bakılırsa o dönemde çok mücadele versemde abi denmemesi için, bu şekilde hitap edilmek benim de hoşuma gidiyordu. 😉 Dergide de yazar arkadaşlar editörüm ya da genel yayın yönetmenim yerine abi demeyi tercih ediyor. Asker de bile çavuş iken uzun dönem arkadaşların abisiydim. Kendi iş arkadaşlarım bile zaman zaman takılmak babında “Egemen abi” olarak  telefon açıp, mesaj atarlar. 😉

 

Sonra bir mühendisim ben, alanımın pek önemi yok, çünkü mühendislik bir yaşam biçimi, bir hayat algısıdır, sorunlara bakış şeklidir, çözüm üretirken daha iyisi olabilir mi diye düşünmektir alan ise bu işin tefaratuarıdır.. Ama merak edenler için bilgisayar bilimleri ve yazılım mühendisi olduğumu paylaşayım.

 

 

İşim Hobim, Hobim İşim

İşini sevenlerdenim, sevdiğim ve keyif aldığım işi yapıyorum bir de bana karşılığında para veriyorlar. 😉 İşim de hobim de yazılım geliştirmek, hayale sığan ve mantıkla ölçüşen her şeyi soyutlayarak yazılıma taşınabileceğine inanıyorum ve mümkün mertebe aklıma gelen işe yarayabilecek herşeyi projelendirmeye çalışıyorum.

İşim dışında yürüttüğüm bazı projelerim

TURERP
A’dan Z’ye bir incoming acenta yazılımı: yeni nesil operasyonel sistemleri içine alıyor. İnsan Kaynakları, Stok Yönetimi, MTAP (Mağaza Tur Araç Partner) Yönetimi

VANTALII
Antalya’yı Rusça konuşanlara sevdirme ve onları Antalya’ya çekme projesi, tekrar hayat vermeye çalışıyorum, Yaptığım yenilikleri bitirdikçe yayınlıyorum, belirli bir yayın zamanı yok.

TÜRK E-DERGİ
Üniversite hazırlık öğrencisiyken kuruculuğunu yaptığım hala hayatta olan e-dergi.

CIBS
Codeigniter  PHP Framework- Bootstrap Frontend Framework üzerine, yazılım geliştiricilere yardım maksadıyla yarattığım bir dağıtım.

Özgeçmişlerim (Resumes)

View Mehmet Egemen Özkan's profile on LinkedIn

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.