Değersiz insan değersiz olan insandır.

Geçen hafta bir erdem timsali dedemi kaybettim. Herkesin atası; dedesi önemlidir, benim ki de benim için önemli ve kıymetli.  Aklım ermeğe başladığında babamın işi dolayısıyla Eskişehir’den taşındığımızda ayrılmıştım kendisinden. Bayramlar, seyranlar ve yaz tatilleri kendisiyle buluşma noktamızdı.

Babalar ve oğulları arasında hepbir sınır olur ya, babalar oğullarına kuramadığı yakınlığı torunlarıyla kurarlar; bizimkisi de öyleydi.

İnandığı pek çok şey vardı dedemin ve bunun herzaman mücadelesini verirdi; inandıkları için, sevdiği için hapis bile yatmıştı . Herzaman derdi “değersiz insan değersiz olan insandır” diye Önümüzdeki sayıda bu başlıkla bir yazı yazacağım, bu sayede hem dedem Mehmet Özkan hem de adını taşıyan ve neden bazı konularda hassas olduğumu görmeniz adına ben Mehmet Egemen Özkan’ı tanıma fırsatı bulacaksınız. Şayet merak eddiyorsanız.

 

Dedem rahat uyu, bıraktığın yerden ben devam edeceğim.**

 

** İslam inancında hayırlı evlat yetiştirenlerin amel defteri kapanmazmış, evlatları hayırlı işler yaptığı sürece ahirete intikal eden müminlerin amel defterlerine bu işler yazılır, sevabı kazanılırmış.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.